دروپال

از همین ابتدا به شما بگوییم که در نخست رویداد سیستم های مدیریت محتوا جنگ بین برند دروپال و یکی دیگر از برند های طراحی وب بود که در بخش بعدی با آن آشنا خواهید شد و جالب است اگر بدانید در صورتی که به فکر طراحی وب سایت دروپال هستید باید از خیر ریسپانسیو و یا همان طراحی سایت واکنش گرا برای موبایل ها، تبلت ها و همین طور لپ تاپ های هوشمند بگذرید و به سراغ دو سیستم مدیریت محتوای دیگر بروید.

این سیستم اما از امنیت بسیار بالایی نیز برخوردار است و به نسبت باگ های امنیتی کم تری را در خود دیده است.

جالب است که بدانید وبسایت دانشگاه آکسفورد انگلستان با استفاده از دروپال طراحی شده است.

جوملا

محبوب بعدی در بین طراحان وب و وب مستر ها را می توان جوملا نام برد که پس از دروپال در رده ی دوم قرار دارد و یکی از بهترین سیستم های متن باز و مدیریت محتوا به صورت رایگان در سراسر جهان است و وبسایت دانشگاه هاروارد آمریکا ینز به جوملا اعتماد کرده است.

این سیستم اما به هیچ وجه به گستردگی وردپرس نمی باشد.

و سرانجام وردپرس

وردپرس چند سالی است که در بین سیستم های مدیریت محتوا جز بهترین ها بوده است و هر ساله نیز به میزان استفاده کنندگان این سیستم مدیریت محتوای قدرتمند افزوده می شود و انتظار می رود بزودی شاهد حضور گسترده تر این سیستم در بین سایت های سازمانی باشیم، اما جالب است بدانید 80 درصد سایت های تفریحی و خدماتی در ایران و همین طور طراحان وردپرس را به هر سیستم مدیریت محتوای دیگری ترجیح خواهند داد.

در یکی از تصاویر نیز مقایسه های این سه سیستم را خواهید دید.

مقایسه سی ام اس ها

مقایسه سیستم های مدیریت محتوای وبسایت - بخش اول

بهتر است در هنگام انتخاب بهترین سیستم مدیریت محتوا توجه داشته باشید که میزان منابع سیستم شما تا چه حدی است و آیا می توان انتظار داشت که این میزان در آینده افزایش می یابد